Salvam o mama!

Salvam o mama!
Amalia - Elena Ilășoaia
Descrierea Proiectului:
Mă numesc Amalia Elena Ilășoaia, sunt studentă în anul 4 și mama este singura mea familie. Am înțeles de curând că boala nu ocolește pe nimeni și nu ține cont de nimic. Boala nu a ocolit-o nici pe mama mea. Aceasta a fost diagnosticată la doar 47 de ani cu cancer gastric și metastaze peritoneale, stadiul 4, în urmă cu 2 luni. După ce diagnosticul a fost sigur, iar tratamentul din țară ar fi constat doar în tratament paliativ, drumul nostru avea să ducă la Viena, unde am găsit o rază de sperantă. Acolo a început chimioterapie personalizată – cu rol curativ și imunoterapie (un tratament inovator în cancer), iar răspunsul foarte bun la terapia efectuată până în prezent face operația posibilă. Tratamentul foarte costisitor a epuizat resursele familiei și prietenilor, însă doar acest tratament asigură șansa de vindecare pentru mama. Am un singur părinte alături de mine, îmi doresc să rămână astfel în continuare și, cu ajutorul oamenilor care îmi înțeleg necazul, sunt sigură că îi pot salva viața !
Amalia - Elena Ilășoaia
Durata Proiectului:
18 aprilie - 31 decembrie
Echipa de Proiect:
Ilășoaia Amalia - Elena
Persoana de legatura:
Ilășoaia Amalia - Elena numar de telefon: 0757764229 email: amalia.ilasoaia1995@gmail.com
Link Oficial:
Obiectiv Financiar:
10000 RON
Susţine

Ambasadori proiect: