Asociatia Waldorf Iasi

Asociatia Waldorf Iasi

Elevii Liceului Waldorf Iasi desfasoara actualmente orele de sport in conditii insalubre, intr-un spatiu nefolosit de ani de zile, cu repercusiuni imediate asupra starii de sanatate a elevilor.

Deoarece APA este elementul care va produce efervescenta comunitații WALDORF in preajma Swimathonului, ne propunem ca target sa acoperim costurile aferente tuturor instalațiilor si echipamentelor ce au in componenta APA:
- instalațiile si obiectele sanitare;
- rețeaua de alimentare cu apa si de canalizare;
- instalațiile termice, incluzând achiziția aerotermelor cu agent termic;
- instalațiile pluviale.

Cei 450 elevi ai Liceului Waldorf Iasi, profesorii si parintii comunitatii Waldorf.

August 2016 - 31 Decembrie 2016

August 2016 - Septembrie 2016 - achizitionarea materialelor necesare, conform listei atasate acestui proiect, puse la punct de producator/distribuitor;
August 2016 - Decembrie 2016 - executia lucrarii.

450 de elevi vor avea un spatiu decent in care sa-si desfasoare orele de sport.

Considerand copilul o fiinta complexa, dotata cu gandire, simtire si vointa, curriculumul scolii noastre se doreste echilibrat, implicand elevii atat la nivel intelectual, cat si artistic si senzorio-motor in fiecare zi.
De aceea, modernizarea salii de sport va crea spatiul in care cei 450 de elevi ai scolii noastre prin miscare si gimnastica transpusa in euritmie vor stimula in mod deosebit formarea
vointei la copii.

10.000 lei

Gabriela Florea – coordonator proiect; Oana Turcuman – coordonator fundraising; Gavril Codrin Andrei – coordonator; fundrasing Anna Zaharia – coordonator fundrasing; Bianca Preda – coordonator fundrasing; Tudor Preda – coordonator fundrasing.

Gabriela Florea – gabriela8florea@gmail.com, telefon 0729.300.301;
Oana Turcuman – cristiturcuman@yahoo.com, telefon 0745.264.432;
Gavril Codrin Andrei - andrei25gavril@gmail.com, telefon 0745.327.426;
Anna Zaharia – zaharia_anna@yahoo.com;
Bianca Preda – elbyky@yahoo.com;
Tudor Preda – tudor_preda1@yahoo.com.