Asociatia Muzicala ANGELI

Asociatia Muzicala ANGELI

Corul de copii MINI ANGELI si Corul de copii ANGELI sunt proiectele de suflet ale Asociatiei Muzicale ANGELI, prin care membrii alumni ANGELI sustin reluarea activitatii corului de copii ANGELI, dupa o pauza de 14 ani.

Valorile noastre, ale familiei ANGELI, sunt multiculturalitatea, invatarea continua, spiritul de echipa si transparenta.

Ne dorim sa cream un cadru non-formal educational de invatare continua si dezvoltare a spiritului creativ al membrilor Corului de copii ANGELI si MINI ANGELI. Copiii au nevoie de un mediu colaborativ in care sa-si dezvolte aptitudinele si talentele.

Pasiunea noastra pentru muzica ne aduce anul acesta la Swimathon. Vrem sa dezvoltam atelierele de muzica ale copiilor! Vrem sa aducem mai multa culoare in muzica noastra, a copiilor de la ANGELI!

Prin proiectul nostru ne dorim sa achizitionam doua instrumente muzicale pentru Corurile de copii Mini Angeli si Angeli.

60 de copii de la Corul Angeli (9 - 14 ani)
60 de copii de la Corul Mini Angeli (4 - 8 ani)

Aprilie - Decembrie 2016

Aprilie - Iulie 2016 - campania de fundraising;
August - achizitionarea instrumentelor muzicale;
Septembrie - Decembrie - sustinerea spectacolelor si a concertelor.

Achizitia unei orgi cu ritmuri Yamaha DGX 650 pentru Mini Angeli (copii cu vârste 4-8 ani);
Achizitia unui pian digital Yamaha YDP S52 pentru Angeli (copii de la 9 la 14 ani).

Dezvoltarea activitatilor muzicale in timpul repetitiilor;
Dezvoltarea abilitatilor si a talentului copiilor la muzica;
Folosirea instrumentelor muzicale la spectacolele si concertele celor doua coruri de copii;
Cresterea calitatii spectacolelor sustinute.

Ne-am propus sa strangem la Swimathon 9.000 de lei pentru achizitionarea a doua instrumente muzicale.

Cornel Arva - coordonator proiect (tel. 0728.723.374); Smarandita Ungureanu - board director Angeli (tel. 0766.558.522); Oana Albu - parinte de copil Angeli (tel. 0727.644.239); Irina Ionita - parinte de copil Mini Angeli (tel. 0740.082.005).

Cornel Arva
Telefon: 0728.723.374