Asociatia Club Sportiv Black Arrow Belcesti

2000LEI

Asociatia Club Sportiv Black Arrow Belcesti

Achizitia de echipament corespunzator (arcuri, suporturi pentru arc, sageti, tolbe etc.) necesar pentru antrenarea si participarea la competitii locale, regionale si nationale.

Scopul este de a promova dezvoltarea tinerilor din mediul rural prin practicarea tirului cu arcul, un sport de cele mai multe ori inaccesibil acestora.
Obiectivele principale sunt:
a. Desfasurarea de proiecte ce presupun initierea tinerilor din mediul rural in practicarea acestui sport: Proiectul Pierre de Coubertin 2015.
b. Sustinerea de sesiuni de antrenament in sala de sport a Liceului Tehnologic "V.M. Craiu", Belcesti.
c. Participarea la competitii sportive nationale.

Beneficiarii proiectului sunt 30 de copii din localitatea Belcesti cu varsta cuprinsa intre 7-14 ani.

Nedeterminata

Aprilie - August 2016 - Sesiuni de antrenament.
12 - 14 August 2016 - Participarea la Cupa Romaniei de tir cu arcul.
9 - 11 Septembrie 2016 - Participarea la Finala Campionatului National de Tir cu Arcul.

Datorita rezultatelor obtinute la competitiile anterioare (3 campioni nationali la baieti, 6 vicecampioni nationali la fete etc.), suntem increzatori ca vom putea obtine un numar si mai mare de titluri de campioni nationali, insa acest obiectiv poate fi realizat doar prin achizitionarea unui echipament de calitate superioara. In plus, mai multe arcuri vor atrage un numar mai mare de sportivi, tirul cu arcul devenind un sport accesibil mai multor copii din mediul rural.

La sfarsitul acestui proiect, copiii vor reusi:
a. Sa-si dezvolte abilitati motrice necesare evolutiei psiho-motorii ulterioare;
b. Sa interactioneze cu grupuri de varsta apropiata afiliate altor cluburi sportive;
c. Sa constientizeze importanta practicarii unui sport de performanta.

Ne-am propus sa strangem la Swimathon 2.000 de lei care vor fi investiti in achizitionarea de echipamente sportive pentru copii.

Prof. de educatie fizica si sport si presedinte al Asociatiei Club Sportiv Black Arrow Belcesti Stefan Albu, Prof. Cosmin Morarasu, vicepresedinte Prof. Georgiana Azoitei, purtator de cuvant Popa Florinela-Varvara, purtator de cuvant

Cosmin Morarasu, 0748.823.128, cosminmorarasu@yahoo.com
Albu Stefan, 0740.168.798, stefanalbu@yahoo.com,